Okładka
  • Data wydania: 2010-03-10
  • Czas trwania: 67:35
  • Wydawca: GM Records
  • Producer: Boogie Production, Kattorna

Szczegóły

Europejska świadomość muzyczna i kontakty z amerykańską tradycją jazzową są najważniejszym spoiwem muzyki kwintetu Kattorna. Zespół powstał w lutym 2005 roku w Berlinie, gdzie koncertował w ramach multimedialnego projektu z muzyką Krzysztofa Komedy.

Twórczość Komedy wywarła silne piętno na brzmieniu zespołu. Niewiele ponad 2 miesiące od momentu powstania Kattorna zwyciężyła w „Europejskich Integracjach Muzycznych“, co stało się początkiem sukcesów na kolejnych festiwalach: "Nadzieje Warszawy" i "Berlin Jazz & Blues Award", po których zespół po raz pierwszy wszedł do studia by zrealizować płytę promocyjną. Inne nagrania Kattorny ukazały się na najlepiej sprzedających się składankach jazzowych: "The Best of Polish Smooth Jazz".

W kwietniu 2009 grupa nagrała i wydała płytę pod szyldem "Straying To the Moon" (nagranie w Studio PR w Koszalinie). Krążek jest utrzymany w mainstreamowym stylu i komedowskim charakterze: nie brak tu motoryki, ekspresji, czy też jazzrockowego "beatu". Składają się na nią głównie kompozycje pianisty Łukasza Pawlika. Materiał na płycie „Straying To The Moon“ jest wynikiem dojrzewania zespołu oraz koncepcji muzycznej opartej głównie na kompozycjach Pawlika.