Poznaj nas

Włodek Pawlik

pianista i kompozytor
Włodek Pawlik - pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (obecnie UMFC) w Warszawie w klasie Barbary Hesse-Bukowskiej i Wydziału Jazzu Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego jazzu. W kraju zasłynął jako pierwszy (i jak dotąd jedyny) laureat nagrody Grammy (2014) w kategorii jazzu, którą otrzymał za płytę Night in Calisia. W swym dorobku ma wiele autorskich albumów oraz kompozycji, obejmujących m.in. ścieżki dźwiękowe do filmów i muzykę tworzoną do tek¬stów poetyckich. Na swym koncie ma również szereg prestiżowych laurów, wśród których można wyróżnić m.in. Fryderyki, nagrodę TVP Kultura za płytę Anhelli (2006), a także Koryfeusza Muzyki Polskiej 2014 w kategorii Osobowość Roku. Ponadto, w 2014 r., został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Artysta prowadzi aktywną działalność pedagogiczną, m.in. jako wykładowca UMFC w Warszawie.

Jolanta Pawlik

producent i pianista
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu oraz w klasie muzyki kameralnej. W czasie nauki w Średniej Szkole Muzycznej im. J. Elsnera przez 4 kolejne lata otrzymywała stypendium im. F. Chopina dla młodych i utalentowanych warszawskich pianistów. Brała udział w Kursach Mistrzowskich prowadzonych przez T. Nikołajewą oraz J.E. Gardinera w ramach Bachakademie Stuttgart (1991). Od 20 lat jest wykładowcą na Wydziale Wokalnym Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. W latach 90-tych pracowała w klasie wokalnej prof. H. Słonickiej. W latach 2000-2011 była pianistką w klasie śpiewu Jadwigi Rappé, w tym czasie realizowała wraz ze studentami wiele projektów koncertowych. Współpracowała również z B. Betley, U. Trawińską-Moroz, J. Artyszem, I. Kłosińską, R. Cieślą, A. Stefanowiczem, a od 2011 pracuje w klasie śpiewu W. Zalewskiego.

Łukasz Pawlik

pianista, wiolonczelista i kompozytor
Łukasz Pawlik jest wiolonczelistą, pianistą oraz kompozytorem, laureatem licznych konkursów zarówno klasycznych, jak i jazzowych, m.in. "Berlin Jazz&Blues Award", "Jazz nad Odrą". Studiował w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. Jako wiolonczelista współpracował z renomowanymi orkiestrami symfonicznymi. Był współzałożycielem i liderem kwintetu jazzowego Kattorna, z którym w 2010 roku nagrał album "Straying to the Moon", entuzjastycznie przyjęty przez krytyków. W 2016 nakładem Pawlik Relations ukaże się autorska płyta "Lonely Journey", do której nagrania zaprosił znakomitych polskich i amerykańskich muzyków jazzowych, takich jak Mike Stern, Michael "Patches" Stewart.

To co uchwycił aparat